top of page
  • Obrázek autoraRedakce

Tmavé barvy v interiérovém designu: Tipy a triky

Při správném použití mohou tmavé barvy rozjasnit design prostoru a udělat ho luxusnějšímu.

Zde je několik tipů a triků pro použití tmavých barev v interiérovém designu:

Výmalba interiéru v tmavém stylu

Použijte tmavé barvy jako doplňky: Abyste se vyhnuli přetížení prostoru, je nejlepší použít tmavé barvy jako akcenty spíše než pokrývat celé stěny nebo povrchy. Zvažte použití tmavých barev na výrazných kouscích, jako jsou kusy nábytku, umělecká díla nebo textilie, abyste vytvořili výrazné ohnisko.


Spárujte se světlými barvami: Tmavé barvy vypadají nejlépe ve spojení se světlými barvami, jako jsou například bílá nebo krémová, které mohou dodat Vašemu domovu sofistikovaný a elegantní vzhled. Tato rovnováha také pomáhá, aby tmavé barvy působily méně křiklavě a aby byl prostor světlejší a lákavější pro oko. Takže určitě vezměte v úvahu různé možnosti jak kombinovat v interiéru dané barvy.

Černý obraz ve světlém interiéru.

Přidejte textury: Chcete-li rozbít temnotu, přidejte do prostoru textury, jako jsou vzorované koberce, texturované tapety nebo proutěné koše. To přidává vizuální zajímavost a pomáhá zabránit tomu, aby prostor vypadal příliš jednolitě.


Pusťte dovnitř přirozené světlo: Tmavé barvy mohou prostor opticky zmenšit, takže je důležité pustit dovnitř co nejvíce přirozeného světla. To pomáhá prosvětlit prostor a vizuál je pak vyváženější a harmoničtější.


Experimentujte se vzory: Tmavé barvy tvoří skvělé pozadí pro výrazné vzory, jako jsou pruhy, květiny nebo geometrické tvary. To může prostoru dodat energii a život a tmavé barvy tak budou působit méně stroze.V tomto případě si však dejte pozor aby prostor nezačal působit překombinovaně, aktuálně je obecně upřednostňován minimalismus.


Výmalba interiéru betonovou stěrkou

Na závěr lze říci, že tmavé barvy mohou být mocnými nástroji pro interiérový design, dodávají místnosti hloubku, bohatost a sofistikovanost. Použitím tmavých barev vytvoríte důraz na vizuál místnosti, jejich spárováním se světlými barvami, přidáním textur, vpuštěním přirozeného světla a experimentováním se vzory můžete vytvořit vřelou a příjemnou atmosféru, která je stylová i funkční pre jakéhokoli nadšence elegantních či moderních interiérů.


Pokud Vás láká oživit Váš domov tmavšími barvami, klidně nás oslovte ohledně výmalby interiéru a dodatečně konzultujte výběr Vašich barev se zkušeným malířem.


0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

תגובות


bottom of page