top of page

Cenová kalkulace

Vyplňte prosím parametry poptávky. Následně vás budeme do jednoho pracovního dne telefonicky kontaktovat a upřesníme si s vámi cenu.

Opravy omítky, škrábání nebo odstranění tapet

Mám zájem o následující práce:

Chcete zajistit nákup barev?

Cenový odhad

 Kč

Kontaktní údaje

Nezávazná poptávka

Cenový odhad

 Kč

Nezávazná poptávka

Adresa

Cenový odhad

 Kč

Nezávazná poptávka

Adresa

Často kladené otázky

1. Jaký je rozdíl mezi podlahovou a stěnovou plochou?

Podlahová plocha nám určuje rozlohu pokoje. Měří se jako délka pokoje krát šířka pokoje. Typický byt 2KK má podlahovou plochu okolo 50m2. Stěnová plocha nám určuje konkrétní plochu stěn, které se malují. Měření bývá pracnější a hodí se například, pokud se nemalují celé místnosti ale jen konkrétní stěny. Nezpomeňte, že je třeba připočíst i strop (pokud i ten chcete vymalovat). Je tedy potřeba změřit si šířku a výšku každé malované stěny a sečíst je spolu. Typický byt 2KK má okolo 180 m2.

2. Co zahrnuje „ základní a důkladný úklid“?

Základní úklid je automaticky součástí každého požadavku, obsahuje úklid obalových materiálů a náčiní po malování. Jednoduše řečeno, co si zde partnerský malíř přinesl, si s sebou odnese. V těchto případech si budete pravděpodobně muset provést finální úklid po výmalbě sami. Partnerský malíř se postará o zakrytí podlah, oken a vypínačů, aby minimalizoval případné poškození nebo zašpinění. Důkladný úklid je služba navíc, která zajistí, že partnerský malíř po vymalování opustí byt v takovém stavu, jako do něj přišel. Tedy odstraní nečistoty způsobené malováním. Nejedná se však o uklízecí služby ve smyslu mytí oken apod.

3. Jaký je rozdíl v různých kategoriích oprav?

Žádné opravy - jedná se o žádné, nebo minimální opravy jako vyspravení pár dírek po obrazech. Malé opravy - opravy do 20 % plochy, jedná se o vyplnění malých otvorů a opravu drobných trhlin, obitých rohů, menší tmelení či sádrování. Střední opravy - opravy do 50 % plochy, jedná se o lokální škrábání menších ploch, rozsáhlejší trhliny, vyspravení omítek, vyrovnání i oprava poškozených štuků. Velké opravy - opravy nad 50 % plochy, jedná se o rozsáhlejší škrábání (v případě celoplošného škrábání je potřeba dodatečných prací, doceněno na místě malířem) a jakékoli rozsáhlejší opravy na větších plochách, které však nezahrnují stěrkování.

4. Některé faktory nebyly v kalkulačce zohledněny. Lze je vzít v úvahu později?

Samozřejmě, po odeslání Vaší žádosti Vás budeme kontaktovat do jednoho pracovního dne a dodatečné detaily poptávky můžeme vyřešit telefonicky. Pokud by nebylo možné se s vámi spojit telefonicky, vše lze vyřešit e-mailem.

5. Co je penetrace a kdy je potřeba?

Penetrace je ochranný nátěr, který proniká do hloubky podkladu. Podklad posiluje a zároveň zlepšuje přilnavost malby a překrytí barev. Penetraci doporučujeme pokud se malovalo před více než 5 lety, při rozsáhlejších opravách omítky či prvotní malbě po rekonstrukci.

bottom of page