top of page
  • Obrázek autoraRedakce

Kolik stojí vymalovat pokoj?

Vymalování pokoje může být skvělým způsobem, jak oživit atmosféru nebo obměnit vzhled vašeho domova. Nejdříve je ale dobré mít přehled, kolik co stojí a na kolik vás to může vyjít. Také je důležité vědět, že cena závisí na mnoha faktorech. Podíváme se na to, jak se ceny za malování pohybují, a také na to, co je ovlivňuje.Faktory ovlivňující cenu malování pokoje

  1. Velikost bytu/pokoje

  2. Profesionální malíř / svépomocí

  3. Stav stěn

  4. Kvalita vybavení a typ barev

  5. Typ stěn


Velikost bytu/pokoje - kolik stojí m2 malování?

Cena za vymalování m2 stěnové plochy bez penetrace se může pohybovat od 25 Kč ke 100 Kč. Cena za vymalování jedné místnosti se bude lišit v závislosti na velikosti místnosti, stavu stěn a dalších faktorech. Přibližně se ale pohybuje okolo 3000 Kč.

Místnost

Podlahová plocha

Stěnová plocha

Cena

Byt 1+1

40m2

140m2

7 800 Kč

Byt 2kk

60m2

210m2

11 500 Kč

Dům 

100m2

350m2

18 000 Kč

Rodinný dům 

150m2

525m2

26 700 Kč

Kolik stojí vymalovat jednu místnost?


Svépomocí/ profesionál

Pokud si budete chtít pokoj vymalovat sami, určitě ušetříte za malíře. Musíte pamatovat ale na to, že si budete muset všechno vybavení obstarat sami, a také veškerá práce bude na vás. Pokud si ale vše dobře naplánujete, můžete si malování i užít a může to být příjemně strávený čas. 


Malířské nářadí

Malířské nářadí můžeme sehnat i za pár korun. Například malířská škrabka se pohybuje v ceně 30–65 Kč. Základní malířský váleček stojí kolem 150 korun. Klasické štětce se prodávají za cca 30–160 korun. Pro vymalování vašeho bytu vám bude stačit si koupit obyčejné vybavení, takže vám klidně postačí malířská souprava, která mnohdy vyjde levněji.


Barvy

Ceny za barvy jsou velmi různorodé. Jejich cenové rozmezí se pohybuje od 300 po 1100 Kč za 1 kg. Závisí to na kvalitě a typu barvy. Pro zjištění, na kolik přesně vás barva vyjde, bude třeba množství vypočítat.Jak spočítat m2 na malování? 

Můžeme na to použít vzorec: délka stěny (v metrech) x výška stěny (v metrech) = plocha stěny - tímto vypočítáte obsah. > Poté vynásobíme počtem stejně velkých stěn v místnosti. Pokud je místnost do tvaru obdélníku, přičteme k tomu stěny, které jsou jinak dlouhé a vypočítali jsme je stejným postupem jako ty předešlé. > Odečteme obsah oken a dveří.> Poté vynásobíme počtem vrstev, které chceme aplikovat (počítejte alespoň se dvěmi). > Vypočítanou hodnotu vydělíme číslem, které nám vyjadřuje natření počtu m2/L (tato informace je na každé plechovce s barvami).

Ceny za barvu se velmi liší podle jejího typu. Například disperzní barva se pohybuje i od 60 Kč za kilogram. Akrylátové barvy se pohybují cca od 80 Kč za kilogram. Ale vinylové barvy začínají na 220 Kč za litr.


Přípravné materiály

Přípravné materiály zahrnují krycí nátěry, tmely a další. Omítkový tmel většinou stojí do 100 Kč. Pokud ale na zdi máte větší trhliny, je lepší zavolat profesionála.

Litr nebo kilo penetračního nátěru se pohybuje v rozmezí 60–230 Kč. Penetrace je velmi důležitá, protože vám prodlouží životnost nátěru a tím ušetříte i do budoucna. Malíř

Malíř je sázka na jistotu. Nemusíte mít s malováním žádné starosti, protože jsou vyškoleni pro všechny možné typy malířských a zednických prací. Profesionální malíř také může pomoci s návrhem a realizací dekorací zdí. Do jeho ceny se promítá souhrn všech služeb včetně dopravy, vystěhování a zakrytí nábytku, materiálu, práce i konečného úklidu.

Vymalování bytu 3+1 se může pohybovat od 9 000 Kč do 16 000 Kč. 


Kolik si bere malíř za hodinu?

Malíř si bere cca 200 Kč na hodinu, může se to ale lišit podle jeho zkušeností a záleží i na konkrétním regionu. 


Kolik si vydělá malíř pokojů?

Malíř pokojů si průměrně si vydělá za rok cca 390 708 Kč; přesněji řečeno, mzdová sazba je 32 559 Kč za měsíc. (zdroj: Jooble) Pokud chcete získat přesnější odhad, na kolik vás malování vyjde, můžete se podívat na naši kalkulačku malování a spočítat si cenu výmalby ihned. 

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commenti


bottom of page